Burc yorumlari

 • Saç Kırıklarına Çözüm

   

  sackirik

  Saç neden kırılır?
  * Boya, perma veya renk açma (oriel) gibi kimyasal yıpratıcı işlemlerin çok sıkça uygulanması
  * Saç kurutucu ve düzleştiricilerin sık ve yanlış kullanımı
  * Sürekli fön yapılması
  * Saçların devamlı olarak ve aynı biçimde çok sıkı şekilde arkaya doğru toplanarak bağlanması
  * Saç toplanırken aşırı sıkılıkta lastik tokalar kullanılması
  * Saç türüne uygun olmayan yanlış bakım ürünlerinin tercihi

  Saçtaki kırıklar nasıl artar?
  Saçları fazla fırçalamamak ve fırça seçimini doğru yapmak gerekir. Kullanacağınız tarak veya fırçaların ahşap gövdeli doğal kıllardan yapılma ya da en azından yuvarlak uçlu olmasına dikkat etmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise saçların ıslakken fırçalamaması gerektiğidir. Saçlarımız nemli ya da ıslakken düğümleniyorsa, yavaşça uçtan başlayıp yukarıya doğru, geniş dişli bir tarak ya da parmaklarınız yardımıyla açabilirsiniz.

  Fön makinesi, düzleştirici ve maşa gibi ürünler saçı sıcak hava ile yüksek ısıya maruz bıraktığından; aşırı kurumaya ve dolayısıyla kırıkların artmasına sebep olacaktır. Ayrıca kuaförlerde yaptırılan mizampli gibi işlemler de saçların uzun süre sıcak hava ile temasına neden olduğundan bu işlemi olabildiğince seyrek yaptırmakta fayda vardır.


  Saçlarda kırık meydana gelmesi bazı şartlarda ciddi oranlara ulaşabilirken, bazı kişilerde önemsenmeyecek oranlarda kalır. Kırılmanın nedenlerinin bazıları elde olmayan nedenlerdir. Fakat birçok nedenin arkasında, saça günlük yapılan hatalar gelir.

  Kırıklardan tamamı ile kurtulabilmek uzun zaman ve kontrol gerektirmektedir. Fakat saçlar için atılacak bazı adımlar ile kırıklar kısa süre içerisinde en aza indirilebilir.

  Saçları Ucundan Kesin
  Kadınların bazıları için uçların kesilmesi bütün saçın kesilmesi anlamına gelir. Bu şekilde bu işlemi pek fazla tercih etmezler. Doğru yapıldığı zaman bütün saçtan değil, yalnızca kırık olan uçtan kurtulma gerçekleşir. Ancak saçı bilinçsiz bir şekilde ucundan alırsanız, kurumasına yol açabilirsiniz. Bu durum da sonuçta ciddi kesim gerektirmektedir.

  Saç ucu eğer ayrılıyor ise, kendi kendine kopmadan siz ondan kurtulmanız gerekir. Ayrık olan uçlar kontrolden çıkarak yukarıya giderse saçın kesilmeye ihtiyacı olacaktır. Bunun yerine 2-3 ayda bir defa ucundan yaklaşım 2 santimetre kadar kesilmesi akıllı bir tercih olacaktır.

  Saçları Islakken Fırçalamak
  Saçlar ıslakken fırçamamayın. Hassas olan saçlar, ıslak halde en kırılgan haline bürünür. Saç ıslaklığı sırasında taranabilir taramanın en doğru dönemi saç kreminin sürülmesinin ardından olan dönemdir. Fakat saçı fırçalamak, geri dönüşü imkansız problemlere sebep olabilir.

  Saç düzleştirici aletlerinin tercih edilmesinden önce saçlara fön çekmeyin. Bunun yerine yuvarlak fırça kullanmaya özen gösterin. Saçlar kuru ise fırça tercih edilmesi bir problem meydana getirmez. Sert kıllı fırçanın yerine yumuşak olanları seçmeye çalışın. Fakat saçlar en az yarı kuruluğuna gelmeden fırça ya da fön değdirmemek gerekmektedir.

  Protein Kürlerinin Saçlara Yararları
  Kırıkların seviyesine bakarak haftada bir defa protein bakımı yaptırılması gerekir. Fakat kırıkları ileri seviyede ise acil bir şekilde terapi yapılabilir. Fazla kırığın altında çoğunlukla kimyasal faktörler vardır. Piyasada yer alan bir takım protein kürleri kırığın tam anlamı ile kesmemek ile birlikte azalmasına yardım eder.

  Protein kürüne abartıya kaçmamak gerekmektedir. Çoğu kuruluğun meydana gelmesine yol açar. Derinlemesine yapıldığı zaman saç bakım kremi ile beraber yapılan protein kürü kırıkları azaltıp sağlık kazandırır.

  Saç Bakım Yağları İle Saç Kırıklarını Engelleme
  Haftada bir bitkisel yağlarla yapılan masajlar saçların beslenmesine yardımcı olur. Zeytinyağı, kayısı yağı ve susam yağı gibi yağlarla saçlarımızın yapısındaki dayanıklılığı artırır. Bu yağları akşamları masajla uyguladıktan sonra sabaha kadar kalması için saçımızı havluyla sararak yatabiliriz.

  Reçete
  30 Ml Zeytin Yağı
  50 ML Kayısı Çekirdeği Yağı
  20 ML Susam Yağı

  Uygulanması:Bu yağları bir kapta karıştırın ve akşamları masajla uyguladıktan sonra sabaha kadar kalması için saçımızı havluyla sararak yatabiliriz.

  Saç kırıkları için şampuan kullanımı
  Bazı şampuanlar doğal nemlendiriciler içerir. Bu nemlendiriciler saçın doğal dengesinin korumasına yardımcı olur. Vazelinli ürünlerden ve kolesterol içeren şampuanlardan kaçınmalıyız. Ayrıca saça şekil veren köpük ve jöle gibi ürünler alkol içerdiğinden saçta kırık oluşumuna neden olur. Bu ürünlerin alkol içermeyenlerini tercih etmeye özen göstermeliyiz.

  Saç tipinize uygun şampuan seçmek ise oldukça önemlidir. Çünkü sık sık değiştirilen ürünler saçın doğal dengesini bozarak kırıkların artmasına neden olur. Saç derinizin nefes almasını sğalayacak ve yağ dengesini bozmayacak ürünler kullnmaya özen gösterin.

  Saç Kırıklarına Çözüm Benzer Yazılar

  Göğüs Büyüten Yiyecekler Göğüs büyütmek için, akla gelen doğal yöntemlerden biri göğüs büyüten yiyecekler, diğeri de masaj hareketleridir.
  Varis Şikayetleri Varisli Hastalarının Sıkça yakındıkları şikayetler, Varis Kaşıntıları, Ayak Bileklerinde Şişmeler, Varis Ağrıları,
    Sağlıklı Tırnaklar Nasıl Olur Tırnaklar; parmak uçlarını koruyan, tutmayı ve zarif el işlerine olanak sağlayan bir deri eki. Tırnak
  Sivilcelerimden Nasıl Kurtulurum Çok gözenekli ve iyi temizlenmeyen ciltlerde siyah nokta oluştuğunu belirten uzmanlar, hem görünüm hem de Sağlık
  Türkiyede Eşcinsellik Kişinin cinsel ilgi ve isteğinin kendisiyle ayni cinsten kişilere dönük olduğu cinsel yönelimin adıdır. Eşcinsel kelimesi,

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Saç Kırıklarına Çözüm Etiketler

  Sohbet , Chat , Sohbet Odaları , Seviyeli Sohbet , Arkadaşlık Sitesi
  |