Burc yorumlari

 • bebek bakımı nasıldır ?

  indir

  İçgüdülerinize güvenin, yeni doğan bebeğinize en iyi şekilde bakmanızı sağlayacak birkaç öneri bu yazıda.
  Hastaneden eve çıktığınız ilk gün
  Bebeğinizi eve götürdüğünüz ilk gün, tedirginlik hissetmeniz normal. Şimdiye kadar bir bebeğin altını değiştirmemiş olabilirsiniz. İçgüdülerinize güvenin ve rahat olu.
  Başarabilirsiniz!
  Doğum mucizesine tanık olup bebeğinizi kucağınıza almanın mutluluğunu tattınız. Ama şimdi evdesiniz ve bebeğinizin sizin bakımınıza ihtiyacı var. Yeni anne olan birisi için evdeki ilk günler endişeli geçebilir. Daha önce hiç bez değiştirmemiş olabilirsiniz, hatta belki de bu kadar küçük bir bebeği hiç kucaklamadınız. Telaş etmeyin! Biraz rehberlik alarak ve çokca daiçgüdülerinizle hareket ederek bebeğinize ihtiyaç duyduğu bakımı kolaylıkla sağlayacaksınız. Bu süreçte kendinizi bile şaşırtacak ve kısa bir süre içinde bebeksiz bir hayatın neye benzediğini hatırlamadığınız söylemeye başlayacaksınız.
  Yumuşak ve sevecen cilt bakımı
  Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır, bu nedenle de özenli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. En önemli nokta, cildini kuru ve temiz tutmaktır. Besledikten ve uykusundan sonra ya da gerekli gördüğünüz diğer zamanlarda altını değiştirin. Islaklığı iyice emen ve nemin cildine zarar vermesini engelleyen kaliteli bezler kullanın. İlk birkaç hafta bebeğinizin poposunu sadece pamuk ve ılık suyla temizleyin. Islak mendil kullanmanız gerekirse “hassas ciltler için” ve “kokusuz” olanlarını tercih edin. Doktorunuz veya hemşireler, bebeğinizin göbek kordonuna nasıl bakım yapacağınızı size gösterecekler. İlk günlerde bebeğinizi her gün yıkamanıza gerek yok. Birkaç santimetre yüksekliğindeki ılık suya 3-4 günde bir sokup çıkarmanız yeterli. Bunun dışında yüzünü, ellerini ve ayaklarını nemli pamukla silebilirsiniz. Burada hemen bir not paylaşalım: Bebeğiniz ilk bezini mekonyumla (doğumdan çok kısa süre sonra üretilen katran benzeri yapışkan kaka) kirlettiğinde onu yıkamak zorunda kalacaksınız.

  Unutulmaması gereken kurallar
  İçgüdüleriniz konusunda size doğru yolu gösterir. Bununla birlikte işin başından itibaren uygulamanız gereken bazı temel kurallar da var:
  Bebeğinizin başını her zaman destekleyin, çünkü henüz boyun kasları gelişmedi.
  Bebeğiniz her acıktığında onu besleyin. Küçük midesi bu aşamada fazla yiyecek almaz, bu nedenle ne zaman isterse onu emzirmeniz gerekir.
  Bebeğinizi çok sıcak ya da çok soğuk tutmayın.
  Bir anda kendinize fazla yüklenmeyin. Bebeğinizin ve sizin en azından ilk hafta boyunca dinlenmeye ve sakin kalmaya ihtiyacınız var. Vücudunuza sağlığına kavuşması için şans verin; bırakın dışarıdaki dünya size gelsin.

  bebek bakımı nasıldır ? Benzer Yazılar

  Türkiye’nin ilk ve tek sanal alemin bir numarali evlilik ve evlendirme sitesi olarak ciddi sohbet odalarımıza sizleri de bekliyoruz. Günümüzde
  Sexi Elbiseler, Sexi Kıyafetler, Seksi Giyim, Seksi Elbiseler, Sexting   Nickiniz Şifreniz (varsa) Kanal #sohbet#oyun#radyo#aşk  
  Bir erkek olarak böyle bir bence hazırlamayı düşündüm.Biraz garip gelebilir fakat söyleyecek o kadar çok şeyim var ki… 8 Mart  1957 (Dünya
  İlk bencemi yazarken bu konuda yazmak için ne kadar geç kaldığımı fark etmem beni fazlasıyla üzdü. Aman geç olsun da güç olmasın değil mi?
  Kadında Orgazm ; Kadında Orgazm Cinsel uyarılma ve takip eden orgazm, Masters ve Johnson un 1966 da gönüllü bireylerde yaptıkları orijinal çalışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  bebek bakımı nasıldır ? Etiketler

  Sohbet , Chat , Sohbet Odaları , Seviyeli Sohbet , Arkadaşlık Sitesi
  |