Burc yorumlari

 • Avustralya Sohbet Chat

  23232

  Genel Bilgiler / Rehber

  Lokasyon / Konum

  Okyanusya’da bulunan ülke kıtanın büyük bir bölümünü kaplamaktadır.Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasındadır.

  İklim / Hava Durumu

  Büyük bir kısmında ılıman iklimin hakim olduğu kıtanın geri kalan kısmında da tropikal bir iklim hakimdir. En soğuk hava Tazmanya bölgesinin bazı yüksek yerleri ve yaylalarında ve ana karanın güney doğu kıyılarında görülür. Ülkede yıllık ortalama sıcaklık kuzeyde 27 dereceden güneyde 13 dereceye kadar değişkenlik gösterir.

  Anayasa

  1 Ocak 1901

  Eyaletler / Bölgeler / Şehirler

  6 eyalet ;

  • New South,
  • Wales,
  • Victoria,
  • Queensland,
  • Güney Avustralya,
  • Tasmania ,

  2 bölgeden oluşmaktadır. (ek olarak ; kıta çevresindeki bazı adalar üzerinde bulunan 7 bölge de Avustralya’ya bağlıdır.)

  Önemli Şehirler

  • Sydney,
  • Melbourne,
  • Brisbane,
  • Canberra

  Ekonomi

  Eğitim, öğretim, sağlık ve ulaştırma gibi sosyal altyapıdaki geniş yatırımları ile Avustralya dünyanın en Dünyanın en çok kentleşmiş ve teknolojik açıdan ileri düzeyi yakalamış ülkelerinden birisidir. İyi endüstrileşmiş ve kalkınmış yapısı sayesinde ihtiyaçlarını kendi iç kaynakları ile karşılayabildiği gibi yüksek oranda gıda ve maden ithalatında da bulunmaktadır.

  • Avustralya Günü, 26 Ocak (1788)

  Festival / Fuar

  • Big Day Out – Avustralya (tüm şehirler, Avustralya )
  • Ocak Australian Science Festival (Canberra, ACT,Avustralya)
  • Mayıs Bells Beach Rip Curl Pro Surf and Music Festival(Torquay, VIC, Australia)
  • Nisan Brisbane Festival (Brisbane, QLD, Australia)
  • Temmuz Canberra Balloon Fiesta (Canberra, ACT, Australia)
  • Mart Gold Coast Airport Marathon (Gold Coast, QLD, Australia)
  • Temmuz Gold Coast Bike Week (Gold Coast, QLD, Australia)
  • Eylül Sydney Festival (Sydney, NSW, Australia) – Ocak

  Konuşulan Diller

  Büyük bir çoğunluk İngilizce konuşmaktadır. Ayrıca yerel lisanlar da bulunmaktadır.

  Din

  • Anglikan %26.1,
  • Roma Katoliği %26,
  • Diğer Hristiyan Mezhepleri %24.3

  Ne Zaman Gidilir?

  Avustralya’ da her mevsim size uygun bir yer bulmak hiç de zor olmayacaktır. Ülkenin güneyinde soğuk rüzgarlar eserken kuzeydeki sıcak ve güneşli hava sizi kucaklayacak, kuzeyinin çok nemli ve bunaltıcı olduğu dönemlerde ise güneyi ferahlatacaktır. Ayrıca her ay ilginizi çekebilecek bir festival gündemde olduğundan tatilinizi festival zamanına denk getirmek konusunda da sıkıntı çekmeyeceksiniz.

  Ülke Mutfağı / Yemek / Ne Yenir Ne İçilir?

  Geleneksel öğelerini devam ettirmenin yanında kendini modern çizgilerle de zenginleştiren Avustralya mutfağı okyanus ülkesi olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmaktadır. Balığın her çeşidini buharda, fırında, kızartma, ızgarada pişmiş şekilde tadabilir ülkede özel bir yere sahip olan kabuklu deniz canlılarının tadını keşfedebilirsiniz. Dilbalığı, levrek, mezgit ve bunlara ek olarak Sydney bölgesi’ne özgü kaya midyeleri ve Brisbane bölgesine özgü , Moreton koyu böceği ile çamur yengeçleri tatmanız gereken lezzetler arasında.

  Sığır ve koyun eti açısından oldukça zengin ve lezzetli imkanlar sunan ülkede doğal olarak kırmızı et ve kümes hayvanlarının da en az balık kadar tercih edilir. Avustralya tuhaf ve alakasız gelebilecek kadar farklı gıdaların bir araya getirildiği kahvaltıları ile de ünlüdür. Yumurta yanında biftek, kızarmış ekmek üzeri spagetti gibi kahvaltılar farklı bir deneyim yaratabilir, ama dilerseniz daha normal reçel, ekmek, peynir türünden bir kahvaltıyla da güne başlayabilirsiniz tabi. Sizi şaşırtabilecek diğer bir nokta porsiyonların büyüklüğü olacaktır. İki kişiyi rahat doyurabilecek büyüklükte bir menüyü uygun fiyata alabilirsiniz. Ülkeye özgü ünlü bir lezzet olan ve her yerde bulabileceğiniz Damper ekmeğini ve iyi şaraplarını mutlaka denemelisiniz.

  Pratik Bilgiler

  Gitmeden önce dikkat etmeniz gereken bir nokta ülkedeki prizlerin buradakilerden farklı olarak 3lü priz olmalarıdır. Gitmeden alacağınız bir adaptör sizi bir çok pişmanlık ve sıkıntıdan kurtaracak bir önlem olacaktır. Ülkeye girişte ise henüz daha uçaktayken valizinizde bulunan eşyalarla ilgili yazılı beyanınız alınacaktır, kesinlikle dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi bu beyanda özellikle yanınızda getirdiğiniz yiyecek maddesi gibi sorulara doğru yanıt vermektir. Yanlış ve ya eksik beyanda bulunduğunuzda her şeyin göründüğü valiz kontrolüne takılacak ve türlü sıkıntılarla karşılaşacaklardır. Hiçbir yiyecek maddesi götürmemek en sağlıklısı olacaktır.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

  Hint ve büyük okyanus tarafından çevrili ülke, aynı zamanda üzerinde tek bir ulusun yaşadığı tek kıt’a olma özelliğini de taşımaktadır. Çok farklı kültüre ev sahipliği yapan adanın geneli Avrupa’dan gelen göçmenlerinden önceki esas sahibi olan aborjinler zamanında izlenen politikalar sebebiyle sayıca azalmış da olsalar hala adada varlıklarını sürdürmektedir.
  Tasmania şeytanı, kaulo, vombat ve kanguru gibi adaya özgü hayvanların genelde yavrularını keselerinde taşımak gibi ortak bir özelliği olan ülkede kanguru nüfusunun insan nüfusunun yaklaşık iki katı olması bir diğer şaşırtıcı bilgidir. Dünyanın en yoğun kentleşmiş ülkelerinden biri olan Avustralya güneşi ve masmavi gökyüzünü görmekten asla bıkmam diyenlerin ve sörf, yelken gibi spor meraklılarının mutlaka görmesi gereken bir ülke. Ünlü şarkıcı Kylie Minogue ve oyuncu Nicole Kidman da Avustralyalıdır.

  Avustralya Sohbet, Odaları,,Avustralya Gurbet Sohbet,Avustralya Türk Sohbet, Sitesi,,Avustralya İslami Sohbet,,Avustralya Chat,Avustralya Cet,Avustralya Sohpet,,,,,,Avustralya Ücretsiz Sohbet,Avustralya Üyeliksiz Sohbet,,,Avustralya Kameralı Sohbet,Avustralya Kızlarla Sohbet,Avustralya Erkeklerle Sohbet

  Avustralya Sohbet Chat Benzer Yazılar

  Mobil sohbet odaları olarak sizlere artık Google Play Store üzerinden ve mobil sayfamız üzerinde bedava muhabbet keyfi sunmaktayız. Cep telefon markanız
  Dul Bayanlarla tanışma amacı ile sizlere açmış olduğumuz en keyifli yazılı chat muhabbet odalarımıza sizleri de bekliyoruz. Kaliteli ve güzel
  Dul bayanlarla chat ve muhabbet odalarımız üzerin de sizler de gerçek ve canlı herhangi bir bot robot olmadan tamamen farklı şehir ve ülkeler den
  Evli çiftlerle tanışma ve sohbet siteleri olarak sizlere aktif bir şekil de evlenmiş ve boşanmış yada evli çiftlerle daha yakından arkadaşlık
  Sex, Partner, Seks Sohbet Arkadaşı Arıyorum, Seksi Güzel Bayan Arkadaş Arama ve Erkek Arkadaş Arama, Türkçe Özel Arkadaşlık Sitesi. Ücretsiz

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Avustralya Sohbet Chat Etiketler

  Sohbet , Chat , Sohbet Odaları , Seviyeli Sohbet , Arkadaşlık Sitesi
  |